Menu
Tablet menu

Redakce a kontakt

Kontakt

Kontakt

časopis Roverský Kmen
Senovážné nám. 24
116 47 Praha 1
tel.: 234 621 223
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Redakce

 

Jana Karasová – Jana (šéfredaktorka)

Skautsky doma jsem na Moravě v Holešově, kde se zaobírám partou mladších roverů a rangers a doplňováním střediskových lékárniček. Hodně času trávím v blízkosti olomoucké univerzity, na které jsem vystudovala žurnalistiku a mezinárodní rozvojová studia a kde se momentálně snažím dát šanci učitelům humanitární práce. Jsem mírně závislá na cestách za hranice a v průběhu šéfredaktorování Kmene si vytvářím (zatím) euro-asijskou síť kaváren, ze kterých se dá pracovat. Ráda jsem především tam, kde se domluvím směsicí češtiny, zkomolené ruštiny, trochy trpělivosti a mnoha posunků. Lituji, že nizozemština není světový jazyk a přála bych si, abych, když v obchodě řeknu [chauda], dostala goudu a ne nechápavý výraz prodavačky.


Zuzka Orlová

Mám ráda... Dobrou hudbu a skvělé filmy. Mám ráda letní klídek u vody i zimní lyžovačky. Mám ráda poznávání nových a neobyčejných věcí, mám ráda i staré klasiky. Mám ráda svou školu a každý den se těším, co nového se naučím. Mám ráda vesnickou pohodu i ruch velkoměsta. Mám ráda všechny pozitivní lidi, co se nezapomínají usmívat a v životě se soustředí hlavně na to, co je krásné!!! :-) 


Martina Babejová – Marťa

Pocházím z Nového Města na Moravě, jak s oblibou říkám, od romantického zákoutí u lesa. Abych mohla takovou dávku souznění s přírodou něčím vyvážit, tak jsem se před rokem rozhodla vyrazit na zkušenou do města a k tomu studovat medicínu na 3. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Doma působím v roji světlušek a v Praze navštěvuji vysokoškolský roverský kmen Skrypta. Baví mne dlouhé procházky po Vyšehradě, dobrá káva, červené lodičky a horká sprcha. Zdá se, že jsem tak trochu požitkářka, z prosté zvědavosti však mile ráda hledám své hranice, což většinou končí právě opakem požitku. Když zrovna neležím v knihách nebo nedělám všemožné zbytečnosti, tak se věnuji hře na různé hudební nástroje, mezi nimiž právě vítězí kytara. 


Hana Závodná – Guli

Mou nejlepší a zároveň nejhorší vlastností je nadšení. Nejlepší proto, že s nadšením přichází také aktivita, která většinou spěje k dobrým výsledkům a nejhorší, protože se snadno nadchnu především do nových věcí a na ty staré díky tomu zapomínám. Ale je pár zálib, které se mě, i přes mou povahu, stále drží. Je to hlavně skauting a s tím související láska k horám, přírodě a vůbec. Pak také horolezectví, ke kterému mě vychovala má rodina a gymnastika, ke které jsem se vychovala sama. No a v neposlední řadě je to psaní. A to čehokoliv.


Monika Jirásková

Jsem devatenáctiletá čerstvá studentka logopedie na UP v Olomouci. Skauting je pro mě jedním z hlavních zájmů už mnoho let, nejvíce jsem se realizovala jako rádkyně družiny. Miluji společnost a kontakt s lidmi, baví mě poznávání nových věcí – zemí, názorů, témat… Mám mnoho různých zájmů, nesnáší nudu, a tak nikdy dlouho nevydržím nic nedělat. 


Anna Doupovcová – Tlampa

Za několik měsíců mi skončí výsady nezávislého studentského života, slevy na lítačky, oranžové kartičky a bezstarostnost mládí. Do té doby bych chtěla dostudovat bohemistiku na FF UK a stát se profesionálním bohémem poflakujícím se po pražských kavárnách a pivnicích. Abych si na to bohémství něco vydělala, zpracovávám rezervní fondy v Národní knihovně. Byť vstávám brzy, probouzím se až pozdě odpoledne, teprve po návratu z práce, kdy jdu venčit na Parukářku svého šíleného psa. Nemám ráda chlapy v žabkách, ponožky smotané do kuličky a nesnesu nevyžádanou zpětnou vazbu, kterou si lidé tak často pletou s upřímností. Jsem ráda ve společnosti milých lidí, miluju dobré jídlo a kulturu a bez sarkasmu a ironie si neumím představit jediný den. Ráda si čtu pohádky, jím jahody a maluju žirafy na zeď. K potkání jsem na VLK Oikos, na Valašsko-slezské Žirafě, táboře vsetínských Ještěrek anebo v Pivnici u Rudolfina.


Jakub Hrubý – JemneJ

Nazdar, já jsem JemneJ. Rádce, který vede 3 skauty, redakční nováček, který má radost z každého článkového zářezu na propisce a všeuměl, který nic neuměl, protože se snaží dělat všechno najednou. Když se zrovna náhodou neschovávám za knihou, monitorem nebo pod peřinou, hledám adrenalin na lesních cestách v sedle jednokolky. Když ho nenajdu, jdu hledat jeho kámošku můzu s kytarou v jedné ruce a s flétnou v ruce druhé. A mám super motto: „jemný, jemnější, nejjemnější, JemneJ“ :-).


Viktorka Hlaváčková

…-/./-.-./-./.-//…/-/..-/-.././-./-/-.-//.-//../-./-/./.-.././-.-/-/..-/.-/.-../-.-/.-//…/-./.-/--../../-.-./..//…/.//---/-…/.-./.-/-.-././-//--/.-/…/.-../---/.--/---/…-/..-//.--./-.--/.-./.-/--/../-../..-//.--./---/-/.-././-…//-./.-//…/.--./../-.-./-.-/..-/// -.-/.-./---/--/.//…/…-/-.--/----//-…/.-../../--../-./../----//--/../.-../..-/.---/.//..-/--/./-./..//..-./../.-../---/…/---/..-./../..//..-./../.-../--/-.--//..-./---/-/---/--./.-./.-/..-./---/…-/.-/-.//-.-/.-./.-/…/-./.-//--/./…/-/.-//-../../…-/---/-.-/---/..-//.--./.-./../.-./---/-../..-//---/..-/-/-../---/.-./---/…-/.//…/.--./---/.-./-/-.--//-../---/-…/.-./---/-../.-./..-/--../…/-/…-/..//-.-././…/-/---/…-/.-/-./..//-.-/.-../../-..//.---/.-/--../--..//.-//-././-.-./---//.---/.-/-.-/---//…/…-/---/-…/---/-../..-///.--./../…/.//---//-/---/--//-.-./---//--/../.-../..-/.---/./// 


Markéta Těthalová – Maki

Žiju obklopená knihami. Jsou všude a pořád přibývají. Je možné, že mě jednou zavalí. Trávím s nimi volný čas i ten pracovní, protože se v rámci doktorského studia věnuju soudobým československým dějinám. Když mě ale už začnou z archivu bolet záda, ráda vyměním starý papír za pohorky a užiju si víkend plný akce. Čím více bahna, komárů a únavy, tím lépe.


Veronika Ušáková – Kostka
Alexandra Bernardová – Šuměnka
Lada Matyášová – Laduš
Anna Handlířová – Eny
Barbora Kučerová – Bagu
Ondřej Schmidt – Dr.Obek

 

Jak s časopisem spolupracovat

Zájemci o spolupráci s časopisem Roverský kmen se mohou ozvat redakci na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na níže uvedený kontakt.

Junák – TDC
Senovážné nám. 24
116 47 Praha 1
tel.: 234 621 223
fax: 234 621 399
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 • Napsal Vovsík Tomáš
 • Zobrazeno: 2773

Rozhovor s novou šéfredaktorkou Roverského kmene - Janou Karasovou (Kami)

Seznamte se s Janou Karasovou (Kami), novou šéfredaktorkou Roverského kmene. Jana dokončuje vysokoškolský obor Mezinárodní rozvojová studia a zároveň studuje Žurnalistiku - oboje na Univerzitě Palackého v Olomouci. Škola a lidé kolem ní jsou také to, co Janu momentálně naplňuje, protože zde může propojovat všechny své zájmy - cestování, psaní,...
Číst dál...

Doporučujeme

 • 1
 • 2
 • 3
Nová kniha, Ivančena - 70 let ve vzpomínkách a obrazech.

Nová kniha, Ivančena - 70 let ve vzpomínkách a obrazech.

Průvodce nejednoduchými sedmi desítkami let nejen mohyly, ale i celé naší země. Kniha podává souborné svědectví o tom, jak se myšlenka mohyly na Ivančeně zrodila, jakým časům musela vzdorovat, a jaké ...

čtvrtek, 20 duben 2017

Číst více
Roverské realizační projekty strategie 2022 – setkání právě teď!

Roverské realizační projekty strategie 2022 – setkání právě teď!

Strategické téma „Podpora roverské výchovné kategorie“ se dostává do fáze nastavování konkrétních projektů – buď u toho! BRNO – PRAHA – OSTRAVA!!!   Zadání strategického tématu „Podpora rove...

středa, 08 březen 2017

Číst více
ROARS aneb setkání RO a roverských zpravodajů

ROARS aneb setkání RO a roverských zpravodajů

“Vykřič” své názory a sdílej informace na dalším setkání roverských zpravodajů a Roverského odboru, které proběhne na 1. apríla v Nymburku. Na setkání jsou zváni a vítáni všichni RS, kteří jsou aktivn...

pondělí, 06 březen 2017

Číst více

Žebříčky

Projekty

Oddílové šátky
 • ( 0 hlasů ) 
 • 9. 5. 2017 20:23
 • Autor: Šmoula
 • Oblast: SKAUTING
Expedice Rumunsko: hory - moře - české vesničky
 • ( 0 hlasů ) 
 • 7. 2. 2016 23:38
 • Autor: Schmidt Ondřej (Dr.Obek)
 • Oblast: TĚLO
Den reklamy
 • ( 0 hlasů ) 
 • 7. 2. 2016 23:25
 • Autor: Schmidt Ondřej (Dr.Obek)
 • Oblast: DUŠE
Zobrazit další

Výzvy

RUCE
 • ( 0 hlasů ) 
 • 18. 1. 2017 10:20
 • Autor: Trnčáková Nela (Vážka)
 • Oblast: TĚLO
Woofuj aneb staň se dobrovolníkem
 • ( 0 hlasů ) 
 • 22. 5. 2016 23:26
 • Autor: Kučerová Ivana (Ifanka)
 • Oblast: KULTURA
Rozumím, ale nemluvím
 • ( 0 hlasů ) 
 • 22. 5. 2016 23:13
 • Autor: Kučerová Ivana (Ifanka)
 • Oblast: SPOLEČNOST
Zobrazit další